Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » O nas

O nas

Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie jest dynamicznie rozwijającą się organizacją pozarządową. W kwietniu 2006 r. w zebraniu założycielskim uczestniczyło 31 osób, dziś liczy już 111 członków. Stowarzyszenie inicjuje i bardzo aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz mieszkańców powiatu tureckiego.
 Dla osób chorych i starszych, gromadzi środki z 1% na leczenie, organizuje koncerty charytatywne, Dzień Seniora pod hasłem „Jesień z Nadzieją”, Gminny Dzień Babci i Dziadka oraz wycieczki.
Dla dzieci niepełnosprawnych przygotowuje spotkania mikołajkowe, wyjazdy na baseny termalne oraz pomoc materialną.
Dla dzieci i młodzieży: zajęcia sportowe, turniej tańca, polsko – ukraińską wymianę młodzieży, zajęcia integracyjne z harcerzami.
Dla wszystkich, którzy chcą być „bliżej kultury” corocznie odbywają się: plener malarski, turniej tańca towarzyskiego, imprezy integracyjne, wyjazdy do teatru i kina.
Dla tych, którym trudniej sprostać potrzebom dnia codziennego – organizuje pomoc żywnościową we współpracy z Bankiem Żywności w Koninie.
Większość działań realizowanych jest w ramach projektów współfinansowanych przez samorządy i Fundacje. Sześciokrotnie zrealizowano projekt „Ze sztuką przez pokolenia”. Pośród niektórych zadań tego projektu należy wymienić: organizację warsztatów i zakup strojów dla zespołu ludowego „Jarzębinki”, konkurs dla młodzieży „Tradycje w naszej gminie”, organizację Wielopokoleniowej Imprezy Integracyjnej „Razem – Więcej - Łatwiej” gdzie prezentowany był dorobek muzyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu Gminy Malanów. Projekt ten każdego roku jest udoskonalany i zwiększa swój zakres. Stowarzyszenie realizuje także projekt z zakresu sportu pt.: „Trening czyni mistrza” którego głównym celem jest rozwój sprawności fizycznej młodzieży. W zajęciach z zakresu piłki siatkowej i tańca sportowego każdego roku bierze udział około 50 uczestników. Od dwóch lat z powodzeniem organizuje Festiwal kultury twórczości artystycznej powiatu tureckiego.
Pośród stałych, cyklicznych imprez Stowarzyszenia wymienić należy plener malarski „Malowniczy Malanów”. Corocznie około 30 artystów plastyków i amatorów tej dziedziny sztuki ma okazję zaprezentować swój talent malarski i uwiecznić piękno Ziemi Malanowskiej. W ten sposób powstała kolekcja obrazów przedstawiających krajobrazy z okolic Malanowa. Dorobek każdego pleneru opisywany jest w katalogu poplenerowym a ostatnio prezentowany w kalendarzu na rok 2014.
Lista działań jest długa, a realizacja wszystkich zamierzeń jest możliwa dzięki dobrej organizacji pracy wewnątrz Stowarzyszenia, jak i współpracy z samorządem, jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami.
Stowarzyszenie jest wiarygodnym partnerem w działaniach podejmowanych przez instytucje oraz samorząd. W latach 2009 – 201 było partnerem Gminy Malanów w inwestycji pn. „Wyposażenie wsi Czachulec Stary, Bibianna i Kotwasice w zaplecze kulturalno sportowe”.
Jesteśmy organizacją non profit – wszystkie środki przeznaczamy wyłącznie na cele statutowe naszej organizacji. Wszystkie działania są jawne i podlegają społecznej kontroli.

  • ZARZĄD STOWARZYSZENIA

    Krystyna Sobczak - prezes Małgorzata Przygońska - wiceprezes Alicja Maciejewska - skarbnik Małgorzata Płuciennik - sekretarz... »

  • Komisja Rewizyjna

    Aneta Ratajczyk - przewodnicząca Mieczysława Tygielska - członek Eugeniusz Zając - członek »

  • Sąd Koleżeński

    Katarzyna Gorgolewska - Erkiet - przewodnicząca Michał Harasny - członek Krystyna Langa - członek. »