Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » XI turniej tańca w Malanowie

XI turniej tańca w Malanowie

DSC_1560

W środę, 28 listopada 2018 r. młodzi miłośnicy tańca rywalizowali w Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego, który już po raz jedenasty został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. W turnieju wzięło udział 94 młodych tancerzy.

Otwarcia turnieju dokonały: Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Panie gorąco przywitały zaproszonych gości: Ireneusza Augustyniaka – wójta gminy Malanów, Karola Płóciennika – Przewodniczącego Rady Gminy Malanów, Marzannę Szczap – skarbnika gminy Malanów, Alicję Maciejewską – dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie, Katarzynę Gorgolewską-Erkiet – kierownika Centrum Usług Wspólnych w Malanowie, Marka Nowickiego – dyrektora SP w Malanowie, opiekunów oraz tancerzy biorących udział w turnieju. Następnie mikrofon przejęły uczennice Szkoły Podstawowej w Malanowie – Zuzanna Janiak i Patrycja Klimek, które poprowadziły turniej.

Podczas tegorocznej edycji tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec towarzyski i taniec dowolny z podziałem na klasy.

XI turniej tańca rozpoczął się od rywalizacji w kategorii tańca towarzyskiego, w którym wystąpiły trzy pary: Kat. szkoły podstawowe – klasy 1-3

 • Patrycja Jafra i Mateusz Trząsowski – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Kaja Pyzik i Filip Sobczyk – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Natalia Tomczyk i Kaja Sobczak – SP Malanów – opiekun Ewa Stelmaszak

Po zmaganiach par tanecznych przyszedł czas aby na parkiecie zaprezentowały się grupy taneczne. Układy taneczne prezentowały:

 • Grupa taneczna „Perełki” – SP Brudzew – opiekun Romualda Kabot
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Andżelika Płóciennik
 • Grupa taneczne reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Ewa Stelmaszak
 • Grupa taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie – opiekun Karolina Secler-Szczepaniak
 • Grupa taneczna „Iskierki” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Elżbieta Młotkiewicz
 • Grupa taneczna „El-dance” – SP Brudzew – opiekun Elżbieta Grązik
 • Grupa taneczna reprezentująca SP w Malanowie – opiekun Katarzyna Tomczyk

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników organizatorzy przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek. Werdykt XI Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego przedstawiła przewodnicząca jury Marzanna Szczap. W kat. szkoły podstawowe – kl. 1-3 – taniec dowolny nagrodę otrzymała grupa taneczna „Perełki” ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, w kat. szkoły podstawowe – kl. 4-6 – taniec dowolny nagrodę przyznano grupie tanecznej działającej przy CKiBP w Malanowie, natomiast w kat. szkoły podstawowe – kl. 7-8 i klasy gimnazjalne – taniec dowolny nagrodę wywalczyła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli: Ireneusz Augustyniak - Wójt Gminy Malanów, Karol Płóciennik – Przewodniczący Rady Gminy Malanów oraz Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy udanych prezentacji tanecznych!

Turniej tańca jest jednym z zadań projektu pt.: „Ze sztuką przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów jako zadanie w dziedzinie kultury.

 

KW

RELACJA FOTOGRAFICZNA


Pozostałe aktualności