Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

1

„Kobiety mają to do siebie, że tam gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna"

 Dnia 07 marca 2019 r. w Restauracji Hacjenda odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie połączone z obchodami Dnia Kobiet. Na wstępie prezes Stowarzyszenia Krystyna Sobczak przywitała wszystkich zebranych członków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości wójta gminy Ireneusza Augustyniaka i przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Następnie podziękowała za współpracę zarządowi stowarzyszenia: Małgorzacie Przygońskiej, Alicji Maciejewskiej, Małgorzacie Płóciennik, Sylwii Smura, Justynie Dawickiej i Marzenie Osińskiej, a także Katarzynie Gorgolewskiej-Erkiet za prowadzenie księgowości, Krystynie Łyskanowskiej za dokumentowanie działalności stowarzyszenia w kronice i Zdzisławie Zommer za wysyłanie życzeń imieninowych członkom stowarzyszenia. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania, funkcje te powierzono Michałowi Harasnemu i Małgorzacie Płóciennik. Nastąpiły wybory do komisji Uchwał i Wniosków w skład której weszki, Wanda Mozio, Anna Macikowska i Jan Langa.

Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności stowarzyszenia przedstawiła Krystyna Sobczak, która omówiła zakres podejmowanych działań, ich organizację i znaczenie dla mieszkańców Gminy Malanów. Stowarzyszenie m.in. realizowało projekt w zakresie kultury "Ze sztuką przez pokolenia", w ramach którego odbył się plener malarski „Malowniczy Malanów",turniej tańca towarzyskiego i dowolnego dla dzieci, uroczystość z okazji Dnia Seniora pt.: „Jesień z Nadzieją", wycieczka do Sandomierza, Kazimierza i Puław, wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi. Grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z opiekunami bawiła się w Mini Zoo w Borysewie.

W 2018r. Stowarzyszenie zorganizowało "Festiwal Folkloru i Twórczości Artystycznej Powiatu Tureckiego". Na organizację tego przedsięwzięcia uzyskano wsparcie finansowe ze środków Starostwa Powiatowego w Turku. W zakresie sportu Stowarzyszenie realizowało dwa projekty. Pierwszy z nich to „Trening czyni mistrza”, drugi „Trenuj i zwyciężaj”. Stowarzyszenie kontynuowało też współpracę międzynarodową z Ukrainą poprzez organizację wymiany młodzieży. Prowadziło dystrybucję żywności w programie „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2017 i 2018 r.” Akcja prowadzona była na podstawie umowy pomiędzy stowarzyszeniem a Bankiem Żywności w Koninie, a wsparcie otrzymały 1062 osoby. Stowarzyszenie jest na liście uprawnionych do otrzymania 1% podatku.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Ekiert, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Mieczysława Tygielska. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.

Następnie Alicja Maciejewska przedstawiła uchwałę w sprawie składki członkowskiej, którą przy 2 głosach sprzeciw ustalono w wysokości 40 zł. Sylwia Smura zapoznała członków stowarzyszenia z planem pracy na 2019 r., główne zadania na bieżący rok to: dystrybucja żywności w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2019, warsztaty kulinarne, organizacja pleneru malarskiego, Festiwal Folkloru i Twórczości artystycznej powiatu tureckiego, Dzień Seniora pt.: Jesień z Nadzieją, turniej tańca towarzyskiego, wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych do Gołuchowa, wycieczka dwudniowa do Pragi i wyjazd do teatru do Łodzi.

Justyna Dawicka zachęcała zebranych do przekazywania 1% odpisu od podatku na statutową działalność stowarzyszenia. Środki te przeznaczane są na: pomoc dzieciom niepełnosprawnym, wsparcie w leczeniu osób przewlekle chorych oraz różnorodne działania na rzecz seniorów.

Na zakończenie zebrania dwunastu nowym członkom stowarzyszenia wręczono legitymacje.

Następnie głos zabrali wójt Ireneusz Augustyniak, przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik kierując pod adres pań wiele ciepłych i serdecznych życzeń. Nie zabrakło taż tradycyjnego kwiatka oraz lampki szampana.

Na koniec spotkania artyści agencji Muza z Białegostoku przedstawili program artystyczny „Komediowe Koło Fortuny”. W rolę aktorów z popularnego filmu „Sami Swoi” wcielili się uczestnicy spotkania z panem wójtem i przewodniczącym na czele udowadniając tym, że wcale nie są gorsi od prawdziwych aktorów.

M. Płóciennik

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności