Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » W Malanowie powstała siłownia zewnętrzna i plac zabaw, które będą miejscem integracji mieszkańców

W Malanowie powstała siłownia zewnętrzna i plac zabaw, które będą miejscem integracji mieszkańców

IMG_0441

W czerwcu br. zakończono prace nad nową infrastrukturą przy Gminnym Przedszkolu w Malanowie. W ramach projektu został utworzony ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Wykonanie przedsięwzięcia przyczyniło się do stworzenia warunków do aktywnego wypoczynku i zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców gminy Malanów, w szczególności jej najmłodszych mieszkańców i ich opiekunów.

Poprawiła się także estetyka miejscowości. Stworzony został bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb maluchów plac zabaw i strefa aktywnego wypoczynku dla ich opiekunów. Plac zabaw służyć będzie rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu dziecka a siłownia zewnętrzna stanie się miejscem aktywnego wypoczynku dla osób dorosłych. O tym fakcie mogły się przekonać dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie, dla których członkowie stowarzyszenia „Nadzieja” zorganizowali imprezę pn: „Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia”. Dzieci wspólnie z osobami ze Stowarzyszenia „Nadzieja” i Stowarzyszenia Emerytów bawiły się na placu zabaw.

Spotkanie to było okazją do wspólnej zabawy. Członkowie stowarzyszeń przygotowali dla najmłodszych gry i zabawy, w które bawili się w czasach ich dzieciństwa. Był to ciekawie i aktywnie spędzony czas. Seniorzy pokazali dzieciom często zapomniane gry i zabawy, a przekazywanie tych wartości jest ważnym elementem naszej kultury i tradycji. Wspólne zabawy przyczyniły się do integracji międzypokoleniowej mieszkańców Gminy Malanów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".

M.K.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności