Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Ukazali piękno wsi Feliksów w czasie XIII Pleneru Malarskiego

Ukazali piękno wsi Feliksów w czasie XIII Pleneru Malarskiego

1920x1200

Za nami kolejna edycja Pleneru Malarskiego "Malowniczy Malanów". Tym razem, 21 września artyści z gminy Malanów i Ceków utrwalali na płótnach piękno wsi Feliksów. Zgodnie z tradycją podsumowanie ze skompletowaną wystawą odbyło się dzień później w ramach projektu "Ze sztuką przez pokolenia".

"Malarstwo jest ukazaniem sobie i innym tego obrazu, który się w nas tworzy" - te słowa Stanisława Ignacego Witkiewicza dobrze oddały klimat malanowskiego spotkania z malarstwem. Uczestnicy pleneru sami wybierali miejsce w Feliksowie, które chcą ukazać w swoich pracach. Choć uwieczniane miejsca niejednokrotnie powtarzały się, tak naprawdę na każdym obrazie zostały przedstawione w inny, wyjątkowy sposób.

Niesamowite jest to, jak sztuka potrafi łączyć pokolenia - na plenerze tworzyli artyści w zróżnicowanym wieku, od przedszkolaków z głowami pełnymi nieograniczonych pomysłów, poprzez reprezentacje ze szkół podstawowych w Malanowie, Miłaczewie i w Dziadowicach, aż do młodzieży pozaszkolnej i dorosłych, którzy oderwali się od codziennych obowiązków by spędzić cenne chwile z naturą i malarstwem.

Podczas kameralnego podsumowania XIII edycji pleneru malarze zaprezentowali prace, opowiadając o swoich odczuciach i wizji przy tworzeniu obrazu. Podziękowania i pamiątkowe upominki z pleneru wręczyły Małgorzata Przygońska – Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie oraz Krystyna Sobczak – Prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie. Wdzięczność wyrażono także w stronę gospodarzy miejsca pleneru: sołectwa Feliksów i OSP w Feliksowie.

Po podsumowaniu nie zabrakło poczęstunku, który był okazją do kolejnych rozmów na temat prac uczestników. Organizatorzy, jak co roku zapraszają do biblioteki, gdzie przez cały rok będzie można podziwiać wystawę poplenerową.

Plener malarski „Malowniczy Malanów” jest jednym z zadań Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie realizowanych w ramach projektu „Ze sztuką przez pokolenia”, które jest dofinansowane przez Gminę Malanów. W tym roku zadanie było także współfinansowane przez Powiat Turecki.

JM

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA OBRAZÓW


Pozostałe aktualności