Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Roztańczona „Jesień z Nadzieją”

Roztańczona „Jesień z Nadzieją”

DSC_0224

     Jesień to dziwna pora roku. Cieszy oko paletą kolorów, jednocześnie wpędza w nastrój melancholijny, ale nie członków Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie, którzy w dniu 14 listopada 2019 r. w restauracji Hacjenda po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Seniora.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości i członków stowarzyszenia, prezes Krystyna Sobczak złożyła serdecznie życzenia wszystkim seniorom. Zapewniła, że doświadczenie i mądrość życiowa osób dojrzałych są cenną nauką dla młodszych. Do życzeń dołączyli się wójt Ireneusz Augustyniak i przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik z ust których padło wiele ciepłych słów skierowanych do seniorów. Nie mogło zabraknąć z tej okazji toastu za zdrowie wszystkich zgromadzonych seniorów oraz wspólnego zaśpiewania tradycyjnego „Sto lat”. Następnie nadszedł czas na wspólne biesiadowanie oraz zabawę, którą rozpoczął polonez poprowadzony przez pana wójta.

    W bardzo miły nastrój wprowadziły nas piosenki przepięknie zaśpiewane przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Malanowie: Maję Szamburską, Joasię Chrzęściewską, Hanię Harasną, Mateusza Maćczaka i Szymona Stefaniaka, których przygotowała Katarzyna Tomczyk. Biesiadny nastrój nie opuszczał wszystkich do końca. A później to już tańczyliśmy, tańczyliśmy i tańczyliśmy pod kierunkiem wspaniałego wodzireja Michała. Seniorzy, wbrew upływowi czasu reprezentowali umiejętności taneczne godne podziwu. „Choć szron na głowie i nie to zdrowie - lecz w sercu ciągle maj”- chciałoby się powtórzyć za Kabaretem Starszych Panów. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ruch, śmiech, radość jest najlepszą terapią dla wszystkich ludzi. A kto nie mógł tańczyć miło spędzał czas na rozmowie o marzeniach, oczekiwaniach i codziennym życiu seniorów. Wspólna zabawa oraz świetny humor gości były dowodem na to, że klimat tworzymy my sami niezależnie od czasu i miejsca. Kilkugodzinne spotkanie w miłym towarzystwie sprawiło, że pozornie smutna jesień nabrała nowych barw i uroku.

     Jesień z Nadzieją jest jednym z zadań projektu pt : „ Ze sztuka przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów jako zadanie w dziedzinie kultury.

M.P.

Fotogaleria


Pozostałe aktualności