Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Przygody w wiosce indiańskiej

Przygody w wiosce indiańskiej

20190626_103643

           W dniu 26 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie zorganizowało integracyjną wycieczkę dla dzieci wraz z ich opiekunami. Celem wycieczki była Wioska Indiańska w Józefowie koło Chocza. W skład wioski wchodzą tipi, na których umieszczone są malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. W środku znajdują się rekwizyty i oryginalne ozdoby indiańskie, taki jak: fotele wodzów, łapacze snów, łuki, tomahawki, włócznie, skóry. Stoją tam też tabuny wozów pierwszych osadników, można posilić się prostym jadłem traperskim z grilla, odwiedzić biuro szeryfa a dla chętnych zastępca szeryfa wykonuje fotografie na starodawnych listach gończych lub dolarach z własną podobizną.

Po przybyciu do wioski powitał nas szeryf, który opowiadał o indiańskiej wiosce i czyhających w niej niebezpieczeństwach w postaci braci Daltonów. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji konkursowych takich jak: dojenie dzikiej krowy, przeciąganie liny. W tych konkurencjach bezapelacyjnie wygrały dziewczynki. Dla prawdziwych śmiałków czekał byk Rodeo na grzbiecie którego pojeździć chcieli prawie wszyscy wycieczkowicze, śmiechu przy tym było co niemiara. Na żądnych przygód dzieci czekał dyliżans, który zabrał je w daleką podróż. Następnie na wędrowców czekał do pokonania tor przygody, po ukończeniu którego każde dziecko otrzymało indiańskie imię. Tak więc każde z nich dołączyło oficjalnie do indiańskiej braci. Dzieci zdobywały również inne sprawności indiańskie: rzut tomahawkiem, rzut podkową oraz kapeluszem na rogi bizona. Odwiedziliśmy też trapera przy płuczce złota, gdzie spróbowaliśmy swoich sił w płukaniu cennego kruszcu metalową misą. Po zważeniu złota dzieci otrzymały nagrody w postaci złotych czekoladowych monet.

Na koniec wędrowcy nie zapomnieli odwiedzić „Pionier Store”, czyli sklepu z pamiątkami, gdzie zakupili cenny dla pionierów ekwipunek oraz inne pamiątki ze szlaku.

Pobyt w Westernlandzie stał się niezapomnianym przeżyciem dla dzieci w każdym wieku.

Wycieczka została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie dzięki wpływom z 1 % podatku od osób fizycznych.

 M. Płóciennik

Galeria


Pozostałe aktualności