Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Pomoc żywnościowa w 2018r.

Pomoc żywnościowa w 2018r.

csm_bank-zywnosci_c8abc266b6

Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie jest organizacją realizującą od kilku lat na terenie gminy Malanów Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa dla osób najbardziej potrzebujących.

Kryteria uprawniające do korzystania z tej formy pomocy wynosiło 200% odpowiedniej kwoty kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Do uzyskania pomocy niezbędne było posiadanie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Oprócz pomocy żywnościowej w ramach programu organizowane były warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw z wykorzystaniem artykułów spożywczych otrzymanych z Banku Żywności. Zorganizowano 8 warsztatów w różnych miejscowościach.

Ważnym elementem uczestnictwa gmin w programie jest współfinansowanie kosztów jego realizacji przez samorząd gminy. W 2018 r. Gmina Malanów przekazała do Banku Żywności w Koninie dotację w wysokości 7.000 zł. To umożliwiło udział w programie i otrzymanie żywności dla: 1050 osób - w okresie do czerwca 2018, a w grudniu dla 1062  osób.  Otrzymały one następujące produkty: makaron pszenny, makaron kukurydziany ryż, herbatniki, mleko, ser, groszek z marchewką, fasolę białą, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz, filet z makreli, szynkę drobiową, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, cukier, olej, buraczki, kabanosy, miód.

W ramach programu PO PŻ 2018 gmina Malanów otrzymała ogółem 52.767,90 kg żywności o wartości 267.911,02 zł.

 M. Płóciennik


Pozostałe aktualności