Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Pogodna i wesoła „Jesień z Nadzieją"

Pogodna i wesoła „Jesień z Nadzieją"

DSC_0997

Jesień życia jest najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a dzień 15 listopada 2018 r. dostarczył członkom Stowarzyszenia Nadzieja wiele radości i uśmiechu na twarzy. W tym właśnie dniu w restauracji Hacjenda w Malanowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości i członków stowarzyszenia prezes Krystyna Sobczak złożyła serdecznie życzenia wszystkim seniorom. Zapewniła, że doświadczenie i mądrość życiowa osób dojrzałych jest cenną nauką dla młodszych. Do życzeń dołączył się wójt Sławomir Pręntczyński życząc seniorom zdrowia,większych emerytur i aby jesień ich życia była pogodna i radosna. Nie mogło zabraknąć z tej okazji toastu za zdrowie wszystkich zgromadzonych seniorów.

Następnie miły nastrój na sali wprowadziły piosenki przepięknie zaśpiewane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Po nich Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Malanowie przedstawiła pokaz udzielania pierwszej pomocy, cenne wskazówki ratujące życie mogą przydać się każdemu z nas.

Później przy wspólnym posiłku była okazja do rozmów o marzeniach, oczekiwaniach i codziennym życiu seniorów. A potem wspólna zabawa oraz świetny humor gości były dowodem na to, że takie spotkania są potrzebne. Kilkugodzinne spotkanie w miłym towarzystwie sprawiło, że pozornie smutna jesień nabrała nowych barw i uroku.

Na koniec z myślą o osobach starszych chcielibyśmy przytoczyć wiersz:

 Chociaż życie to nie raj, choć nie wszystko jest w nim naj,

   Myśl, że szczęście jest tuż, tuż, nie smuć się przenigdy już.

   Nie myśl o tym co jest złe a odejdą smutki Twe

   Pragnij, by się to spełniło co marzeniem Twoim było”

Jesień z Nadzieją jest jednym z zadań projektu pt : „Ze sztuką przez pokolenia" dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów jako zadanie w dziedzinie kultury.

M. Płóciennik


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności