Mikołajki ze Stowarzyszeniem „Nadzieja”

Kochany Panie Mikołaju,
My tak czekamy każdej zimy,
Dlaczego zawsze Pan przychodzi
Do nas, gdy śpimy...
Tym razem jednak Mikołaj nie w nocy a w dzień 16 grudnia 2016 r. zawitał do Gimnazjum w Malanowie, gdzie spotkał się z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami.Spotkanie to zorganizowane zostało po raz dziesiąty przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie.
Po przywitaniu gości i ciepłych słowach prezes stowarzyszenia p. Krystyna Sobczak oddała głos harcerzom, którzy pod kierunkiem p. Jolanty Piekarczyk zaprezentowali sztukę o królewnie Śnieżce i jej krasnoludkach.
Gra aktorska harcerzy, scenografia wywarły duże wrażenie na młodych widzach a dopełnieniem świątecznej atmosfery było piękne wykonanie kolęd przez Kingę Augustyniak, Klaudię Borowską i Filipa Walczaka oraz na skrzypcach przez Julitę Borowską.
Po części artystycznej nadszedł najbardziej wyczekiwany czas na przybycie św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci paczką. Na koniec spotkania rodzice i dzieci zostali zaproszeni na mały poczęstunek aby przy kawie czy herbacie móc porozmawiać czy wymienić się swoimi doświadczeniami. A na dzieci czekały zajęcia przygotowane i poprowadzone przez harcerzy.
Spotkanie minęło w miłej, rodzinnej atmosferze a zostało zorganizowane ze środków finansowych z 1% podatku.
Dzieci długo jeszcze nie zapomną św. Mikołaja o czym świadczą słowa: Dzieci są Pana Mikołajem, a Pan jest Mikołajem dzieci.
M. Płóciennik
GALERIA ZDJĘĆ
Pozostałe aktualności
-

XVII Turniej Tańca w zimowej szacie
-

Z „Nadzieją” nie można się nudzić
-

Piękno Malanowa ukazane pędzlami artystów
-

XIX Plener Malarski "Malowniczy Malanów"
-

Wycieczka w Beskidy – piękne, malownicze polskie góry
-

Wycieczka w Beskidy
-

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Malanowie
-

Stowarzyszenie „Nadzieja” w Teatrze Muzycznym w Łodzi
-

Taniec jest dobry na wszystko
-

Pomoc żywnościowa Listopad 2024
-

Rozśpiewana i roztańczona „Jesień z Nadzieją”
-

Kolejny rekordowy plener malarski „Malowniczy Malanów”
-

Stowarzyszenie „ Nadzieja” na wycieczce po Ziemi Kłodzkiej
-

Stowarzyszenie „Nadzieja” w Teatrze Muzycznym w Łodzi
-

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Malanowie