Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » 0twarcie placu zabaw dla małych dzieci i siłowni zewnętrznej

0twarcie placu zabaw dla małych dzieci i siłowni zewnętrznej

1

W dniu 15. października 2019r. przy pięknej słonecznej pogodzie na placu przy Gminnym Przedszkolu w Malanowie spotkały się dzieci przedszkolne (także z oddziałów zamiejscowych w Dziadowicach i Miłaczewie ) władze samorządowe -Wójt Gminy Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, Skarbnik Marzanna Szczap, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Marzena Kornacka, ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk, Zarządy stowarzyszeń: "Nadzieja" i Stowarzyszenia Emerytów, a także przedstawiciele Rady Rodziców.

Okazją do spotkania było otwarcie ogólnodostępnego placu zabaw dla małych dzieci oraz siłowni zewnętrznej, które umieszczono w sąsiedztwie istniejącego placu zabaw dla dzieci.
Utworzenie nowego placu zabaw oraz siłowni było dzięki dobrej współpracy Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej i Stowarzyszenia „Nadzieja". 

Po powitaniu zaproszonych gości i wszystkich dzieci przez p. Dyrektor Gminnego Przedszkola Agnieszkę Mozio głos zabrali Wójt Gminy, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej oraz ksiądz proboszcz. Wszyscy życzyli dzieciom wesołej oraz bezpiecznej zabawy na nowym placu zabaw a ich opiekunom aktywnego wypoczynku na siłowni. Po uroczystym przecięciu wstęgi do nowego obiektu, został on poświęcony przez księdza proboszcza.

Następnie dzieci wraz z opiekunami przystąpiły do zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wspaniale bawiły się w; pociąg, mam chusteczkę haftowaną, stary niedźwiedź mocno śpi i wiele, wiele innych zabaw. Był to ciekawie i aktywnie spędzony czas dla nich a także dla dorosłych, którzy ochoczo włączyli się do zabawy wspominając własne dzieciństwo.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania; Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS-rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

                                                                                                                                          MP

GALERIA


Pozostałe aktualności