Dziś jest poniedziałek, 28.05.2018, imieniny Augustyna, Jaromira
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Walne zebranie w Stowarzyszeniu Nadzieja

Walne zebranie w Stowarzyszeniu Nadzieja

Walne zebranie w Stowarzyszeniu Nadzieja

Dnia 15 marca 2017 r. odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie połączone z obchodami Dnia Kobiet. W pierwszej części spotkania w programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz młodzież gimnazjalna. Występy te zyskały wielkie uznanie wśród zgromadzonej publiczności. Życzenia wszystkim paniom złożył wójt Sławomir Prentczyński oraz radny powiatowy Michał Harasny. Po dawce artystycznych wrażeń odbyła się druga część spotkania czyli walne zgromadzenie Stowarzyszenia, które rozpoczęła prezes Krystyna Sobczak od uczczenia minutą ciszy pamięć naszych zmarłych koleżanek: Zofii Turskiej i Natalii Osińskiej. Pani prezes podziękowała za współpracę zarządowi stowarzyszenia: Małgorzacie Przygońskiej, Alicji Maciejewskiej, Małgorzacie Płóciennik, Sławomirowi Prentczyńskiemu, Aldonie Kapusta i Marzenie Osińskiej oraz Katarzynie Gorgolewskiej-Erkiet za prowadzenie księgowości, Krystynie Łyskanowskiej za dokumentowanie działalności stowarzyszenia w kronice, a Zdzisławie Zommer za wysyłanie życzeń imieninowych członkom stowarzyszenia. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania, funkcje te powierzono Michałowi Harasnemu i Małgorzacie Płóciennik. Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności przedstawiła Krystyna Sobczak. W 2016 roku Stowarzyszenie realizowało projekt w zakresie kultury "Ze sztuką przez pokolenia". Na realizację projektu uzyskano dofinansowanie z Gminy Malanów w kwocie 11 400 zł, co pozwoliło na realizację:

 • pleneru malarskiego „Malowniczy Malanów",
 • turnieju tańca towarzyskiego i dowolnego dla dzieci szkół podstawowych z powiatu tureckiego i LGD TUR,
 • uroczystości z okazji Dnia Seniora pt.: „Jesień z Nadzieją"
 • wycieczki integracyjnej do Torunia
 • konkursu dla młodzieży pt. „Tradycje w naszej gminie” 

W 2016 r. Stowarzyszenie zorganizowało "Festiwal Folkloru i Twórczości Artystycznej Powiatu Tureckiego". Na organizację tego przedsięwzięcia uzyskano wsparcie finansowe ze środków Starostwa Powiatowego w Turku w kwocie 2.000 zł. W zakresie sportu stowarzyszenie realizowało dwa projekty. Pierwszy z nich pt. „Trening czyni mistrza” - współfinansowany przez Gminę Malanów w kwocie 3.150 zł. Drugi projekt sportowy dofinansowany w kwocie 1.000 zł przez Starostwo Powiatowe w Turku pt. „Trenuj i zwyciężaj”. W ramach tych projektów odbyły się zajęcia dla młodzieży z tańca, piłki nożnej i ogólnej aktywności sportowej. W 2016 roku Stowarzyszenie kontynuowało współpracę międzynarodową z Ukrainą poprzez organizację wymiany młodzieży. W ramach tej działalności stowarzyszenie organizowało pobyt delegacji młodzieży ze szkół rejonu tulczyńskiego (24 uczniów i 4 opiekunów gościło Gimnazjum w Malanowie oraz 7 uczniów i 2 opiekunów w Zespole Szkół w Dobrej). Na realizacje tego zadania otrzymano dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w kwocie 24 500 zł. Stowarzyszenie prowadziło dystrybucję żywności w programie „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2016 r.” Akcja prowadzona była na podstawie umowy pomiędzy stowarzyszeniem a Bankiem Żywności w Koninie. Wsparcie otrzymało 960 osób, na 1 osobę przypadło ok.60 kg żywości. Dla 25 niepełnosprawnych dzieci przygotowano paczki żywnościowe i zabawę z okazji Mikołajek. Dla osób starszych zorganizowano wyjazd do teatru w Łodzi na sztukę „ Aj Waj”.

W 2016 r. kontynuowano też pomoc w formie dofinansowania leczenia przewlekle chorych osób – pomoc z wpłat 1% podatku oraz z darowizn. Wsparcie otrzymały 2 osoby. Realizując działania stowarzyszenie współpracowało z Centrum Kultury i Sztuki, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domem Samopomocy w Miłaczewie, OSiR-em, placówkami oświatowymi oraz XII DH ISKRY działającą przy Gimnazjum w Malanowie.  Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Ekiert, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Aneta Kostrzewa. Po przedstawieniu sprawozdań z działalności członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Ustalono wysokość składki na 2017 r., która podobnie jak w poprzednich latach wyniesie 30 zł. Małgorzata Przygońska zapoznała członków stowarzyszenia z planem pracy na 2017 r., główne zadania na bieżący rok to:

 • dystrybucja żywności w programie” Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2016
 • warsztaty kulinarne
 • organizacja pleneru malarskiego,
 • organizacja Festiwalu Folkloru i Twórczości artystycznej powiatu tureckiego,
 • Dzień Seniora pt.: Jesień z Nadzieją
 • turniej tańca towarzyskiego,
 • zabawa mikołajkowa dla dzieci niepełnosprawnych,
 • organizacja wycieczki i wyjazdu do teatru.

Na zakończenie zebrania nowym członkom stowarzyszenia wręczono legitymacje.

Szczególne podziękowania należą się Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Miłaczewie na przygotowanie przepysznych ciast oraz upominków, którymi obdarowano wszystkich uczestników zebrania.

 

                                                                                                                                         Małgorzata Płóciennik


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności