Dziś jest piątek, 19.07.2019, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Urocze zakątki XI Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów”

Urocze zakątki XI Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów”

Urocze zakątki XI Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów”

Uczestnicy tegorocznego XI Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów” uwiecznili na płótnach piękno malanowskiej ziemi tworząc w malowniczej scenerii wsi Dziadowice. Plener to intensywna praca twórcza połączona z przyjemnością przebywania w otoczeniu przyrody, która sprzyja niezwykłej atmosferze. O tym, jak ważne jest uczestnictwo w plenerach malarskich w rozwoju artystycznym doskonale wiedzą wszyscy artyści malarze – zarówno zawodowi, jak i amatorzy(nieprofesjonalni), bowiem stanowi on niebywałą okazję do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczulenia na nastrój i piękno otaczającego nas krajobrazu.

Organizatorami malanowskiego pleneru były Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie przy współorganizacji szkół podstawowych w Malanowie i Dziadowicach. Plener jest jednym z zadań stowarzyszenia realizowanych w projekcie Ze sztuką przez pokolenia, który jest dofinansowany przez Gminę Malanów. Od samego początku, czyli od 2007 r. organizatorom zależy na: artystycznym utrwaleniu w pejzażach ciekawych miejsc Malanowa, uaktywnieniu i integracji lokalnego środowiska plastycznego oraz rozwój umiejętności plastycznych dzieci i osób dorosłych. To również wyjątkowa okazja na bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży z artystami już dojrzałymi i ich wspaniałymi pracami.

Najmłodszymi uczestnikami pleneru, którzy doskonale wypełnili swoją artystyczną misję byli: Jakub Stasińczuk, Julia i Natalia Aleksander, Aniela i Marcelina Wójciak, Natalia Olszak.

Szkołę Podstawową w Dziadowicach reprezentowały Amelia Gębicka, Klaudia Witkowska i Nadia Kurzaj pod czujnym okiem opiekunek Ewy Pękacz i Zofii Kryszczyńskiej.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malanowie w składzie: Marika Stefaniak, Joanna Stefaniak, Kinga Dzwoniarek, Marika Kujawa pracowały pod bacznym nadzorem Emilii Stefaniak.

Ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie malowały z nami: Wiktoria Kornacka, Gabriela Bałdych, Anna Bałdych, Marcelina Szmajda, Angelika Czapla, Kinga Kolenda, Martyna Kolenda, które pod opieką Beaty Górskiej stworzyły ciekawą pracę. Pani Beata również udało się namalować własną interpretację uroczego zakątka wsi Dziadowice.

Gimnazjalistki Julita Borowska i Milena Malesza pracowały pod opieką Jacka Stasińczuka.

W plenerze wzięli udział także indywidualni malarze, którzy zdążyli rozsmakować się w malowaniu i tworzeniu. Należ do nich: Jolanta Rzepka, Arkadiusz Rzepka, Sylwia Kurzaj, Renata Binkowska, Joanna Szmagaj – Piotrowska, Emilia Stefaniak, Beata Górska, Michał Lewandowski. Na koniec swoje kolejne dzieło zaprezentował Roman Choinka.

Poprzez tworzone prace malarskie artyści ukazali piękno malanowskiej ziemi, a utrwalone na płótnach efekty ich pracy prezentują się już na wystawie poplenerowej w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy pleneru składają podziękowania artystom, opiekunom, rodzicom. Gospodarzom miejsca pleneru, a więc sołectwu Dziadowice na czele z sołtysem Marcinem Toborkiem i radnym Grzegorzem Wąglem, Renacie Binkowskiej – dyrektor SP w Dziadowicach, która potrafi zaangażować mieszkańców i pracowników szkoły.                                                                  

                                                                                                                                        KW

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności