Dziś jest niedziela, 25.08.2019, imieniny Ludwika, Luizy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Niezapomniana wycieczka do Borysewa

Niezapomniana wycieczka do Borysewa

Niezapomniana wycieczka do Borysewa

W dniu 27 czerwca 2018 r. Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie zorganizowało wycieczkę dla dzieci niepełnosprawnych oraz ich opiekunów do ZOO Safari w Borysewie.

Ten ogród zoologiczny został założony w 2008 r. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Na powierzchni 26 hektarów przestronnych wybiegów żyje 600 osobników, 100 egzotycznych gatunków z 5 kontynentów. Największą atrakcją są niewątpliwie białe lwy i białe tygrysy bengalskie.

Na zwiedzanie ZOO udaliśmy się kolejką, z której mogliśmy podziwiać oprócz lwów i tygrysów pumy, wilki, bawoły, tapira, zebry, wielbłądy, żyrafę oraz poznać gatunki zamieszkujące tzw. świat wodny, w którym znajdują się żółwie, krokodyle oraz ulubieniec wszystkich dzieci foka Dawid. Następnie udaliśmy się do kina 7 D, aby przeżyć mocniejsze wrażenia w „Ataku Rekina”. Dzieci mogły też bezpośrednio spotkać się z małymi zwierzętami w Mini Zoo takimi jak: kózki miniaturki, owieczki, świnki wietnamki oraz przejechać na kucyku. Na koniec niezmordowane dzieci mogły wyszaleć się w figlarni w której zmierzyły się w kosmicznym torem przeszkód, zjeżdżały z dziewięciometrowej zjeżdżalni, nurkowały w basenie z piłeczkami oraz przechodziły przez dmuchaną gąsienicę.

Po dniu pełnych wrażeń można by pomyśleć, że w drodze powrotnej dzieci będą odpoczywać. Nic bardziej mylnego, całą drogę dzieci śpiewały piosenki. Wycieczka została zorganizowana ze środków finansowych z 1 % podatku.

M. Płóciennik

                                                                                              

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności