Dziś jest piątek, 19.07.2019, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Nie bójmy się jesieni, może w niej być urok

Nie bójmy się jesieni, może w niej być urok

Nie bójmy się jesieni, może w niej być urok

 Jesień życia nie musi kojarzyć się z szarością, nostalgią i nudą. Aby przełamać te myślowe stereotypy, Stowarzyszenie Nadzieja po raz kolejny zorganizowało jesienne spotkanie dla swoich członków, wśród których emeryci i renciści stanowią znaczną część.

         Spotkanie odbyło się 09 listopada 2017r. w restauracji Hacjenda w Malanowie.

Przybyłych członków stowarzyszenia, gości: wójta Sławomira Prentczyńskiego, z-cę wójta Piotra Cylsa, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Tomsa, panie ze Stowarzyszenia Emerytów – Zofię Szczepaniak i Jadwigę Czerniak oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Dom Polski na Ukrainie, powitała prezes Krystyna Sobczak życząc by zdrowie, radość i szczęście towarzyszyły seniorom zawsze, a jesień ich życia była radosna i pogodna. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście.

         Ciepłe słowa do członków Stowarzyszenia Nadzieja skierowała też pani Helena Bondar, składając na ręce pani prezes upominek w postaci drukarki.

Po części oficjalnej część artystyczną otworzyli Joanna Chrzęściewska i Mateusz Maćczak, a w imieniu ukraińskich gości Walerija Ostropolska, wykonując przepiękne piosenki. Następnie do łez rozbawił nas swoimi skeczami Kabaret Malina wykonujący także parodie znanych i ulubionych piosenek.

           Po występie kabaretu nadszedł czas na wspólne biesiadowanie oraz zabawę. W czasie zabawy tanecznej prowadzonej przez Rafała Białasa seniorzy reprezentowali umiejętności taneczne godne podziwu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ruch, śmiech, radość – to najlepsza terapia dla wszystkich ludzi.

Seniora postrzega się często jako osobę, która najlepsze lata ma już za sobą. Wbrew tej opinii okazuje się jednak, że jesień życia może być wyjątkowym okresem dla każdego z nas, a spotkanie udowodniło jak mylny może być to stereotyp.

Jesień z Nadzieją jest jednym z zadań projektu pt: „Ze sztuką przez pokolenia”, dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów jako zadanie w dziedzinie kultury.

                                                                                                                            M. Płóciennik

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności