Dziś jest poniedziałek, 25.06.2018, imieniny Łucji, Wilhelma
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Mikołajki w Stowarzyszeniu Nadzieja

Mikołajki w Stowarzyszeniu Nadzieja

Mikołajki w Stowarzyszeniu Nadzieja

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Jednym z zadań statutowych Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie jest działanie na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych. Zadanie to nie jest dla członków stowarzyszenia tylko obowiązkiem, a wręcz przeciwnie działaniem wynikającym z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Jednym z cyklicznych działań skierowanych pod adresem dzieci są Mikołajki, które w tym roku odbyły się w czwartek 10 grudnia w gościnnych murach Gimnazjum w Malanowie. W magiczny czas świąt Bożego Narodzenia przenieśli nas harcerze z XII drużyny harcerskiej ISKRY, którzy pod kierunkiem Jolanty Piekarczyk przygotowali i przedstawili własną interpretację "Opowieści wigilijnej". Gra aktorska harcerzy, scenografia i efekty specjalne wywarły duże wrażenie na młodych widzach, a dopełnieniem świątecznej atmosfery były przepiękne kolędy wykonane przez Kingę Augustyniak.                         

Po dawce artystycznych doznań nadszedł czas na punkt kulminacyjny uroczystości, czyli wizytę św. Mikołaja. Dużą niespodzianką dla dzieci a także ich rodziców było pojawienie się dwóch Mikołajów w towarzystwie Śnieżynki. Dobry humor i dowcip, jaki ze sobą przynieśli udzielił się wszystkim zebranym, najwięcej jednak radości sprawiły dzieciom prezenty i wspólne zdjęcie z Mikołajami.                    

Na koniec spotkania rodzice zostali zaproszeni na mały poczęstunek, aby przy kawie móc odpocząć i wymienić się swoimi doświadczeniami, na dzieci natomiast czekały zajęcia przygotowane i poprowadzone przez harcerzy.

Uroczystość mikołajkowa została zorganizowana ze środków finansowych pozyskanych z 1% podatku. Mając w pamięci radość i uśmiech na twarzach dzieci ponownie ośmielamy się prosić Państwa o przekazanie 1% na Stowarzyszenie Nadzieja.

Z góry dziękujemy za okazane serce i zaufanie.

M. Przygońska

GALERIA


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności