Dziś jest poniedziałek, 25.06.2018, imieniny Łucji, Wilhelma
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Jesień z Nadzieją w ukraińskim klimacie

Jesień z Nadzieją w ukraińskim klimacie

Jesień z Nadzieją w ukraińskim klimacie

W kalendarzu znajdują się co najmniej trzy daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania i obchodów dojrzałego i starszego wieku.  1 października obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 15 czerwca zaś Światowy Dzień Praw Osób Starszych, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.           
Tegoroczne święto seniorów zorganizowane przez Stowarzyszenie Nadzieja miało wyjątkową oprawę. Zbiegło się z wizytą gości z Ukrainy i połączone zostało z festiwalem kultury polsko-ukraińskiej. 10 listopada 2016 r. w restauracji Vena gościliśmy przedstawicieli władzy samorządowej: wójta Sławomira Prentczyńskiego, za-ce wójta Piotra Cylsa, przewodniczącego Rady Gminy w Malanowie Andrzeja Tomsa, przedstawicieli Stowarzyszenia Dom Polski na czele ze Sławomirem Bondarem, ks. Piotra Furmana, Zofię Szczepaniak i Bronisławę Woźniak ze Stowarzyszenia Emerytów, opiekunów i młodzież ukraińską, rodziców i młodzież z malanowskiego gimnazjum, gości z gimnazjum w Dobrej oraz członków Stowarzyszenia Nadzieja.                                                     
Otwarcia uroczystości dokonała Krystyna Sobczak - prezes Stowarzyszenia, która życzyła, by radość, szczęście i nadzieja towarzyszyły seniorom zawsze, a jesień była czasem dostatku i spełnienia, do życzeń dołączyli też zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej, młodych gości z Tulczyna oraz kwartetu składającego się z nauczycieli malanowskiego gimnazjum. Z głośników zabrzmiały znane piosenki polskie i ukraińskie, a nawet hity muzyki pop, można też było podziwiać zdolności taneczne na parkiecie. Miłym akcentem dla Stowarzyszenia Nadzieja były podziękowania, które przekazała Helena Bondar za zaproszenie i zorganizowanie pełnego atrakcji pobytu młodych Tulczynian. Piękny, ręcznie haftowany obrus i serwis kawowy to dowód wdzięczności, które zawsze będą przypominały ukraińskich przyjaciół.  
Po dużej dawce doznań artystycznych nastąpiła podróż kulinarna po smakach ukraińskich i polskich, serwowane potrawy przygotowane były przez restaurację Vena oraz przez rodziców goszczących w swoich domach gości z Ukrainy. Na stołach królowały pierożki, naleśniki, barszcz ukraiński i wiele innych przysmaków. Dopełnieniem uroczystości była zabawa taneczna, którą prowadził Rafał Białas.

Jesień z Nadzieją jest jednym z zadań projektu pt.: „Ze sztuką przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów, jako zadanie w dziedzinie kultury.

M.Przygońska

GALERIA ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności